Ustka jest stosunkowo dobrze skomunikowana z głównym miastem regionu, jakim jest Słupsk. Średnio co około 20 minut pomiędzy Ustką a Słupskiem jeżdżą autobusy lokalne (przewoźnicy: PKS Słupsk, Nord Express, Ramzes). Podróż trwa około 30 minut. Oprócz komunikacji autobusowej pomiędzy Ustką a Słupskiem jeżdżą pociągi regionalne (od roku 2016 linię ma obsługiwać SKM Trójmiasto).

Komunikacja Ustka – Słupsk jest na tyle częsta, że bez ogródek można powiedzieć, że działa niemal jak komunikacja miejska. Dojazd ze Słupska do Ustki i z powrotem jest szybki, a wielość przystanków autobusowych (zarówno w Ustce jak i w Słupsku) zachęca wręcz do podróżowania autobusem. Jednak w sezonie letnim – w czasie ogromnego ruchu turystycznego – wygodniejszy może się okazać transport kolejowy.

Gdzie kupić bilety?

Bilety na autobusy kupimy – co nie jest często spotykaną praktyką – u konduktorki w autobusie. Rytuał kupowania biletów zazwyczaj wygląda tak, że autobus zbiera pasażerów z różnych przystanków w mieście, a po wyjeździe z miasta konduktorka sprzedaje bilety pasażerom.

Jak dojechać ze Słupska do Ustki autobusem?

Autobusy do Ustki odjeżdżają ze Słupska z okolic dworca kolejowego, z przystanku “Dworzec Kolejowy i Autobusowy”. Przystanek zlokalizowany jest na ul. Wojska Polskiego (ulica równoległa do budynku dworca). Po wyjściu z dworca kolejowego należy pójść prosto, przejść przez ulicę i przystanek będziemy mieć w zasięgu wzroku. Nie idziemy w stronę dworca autobusowego – tam zlokalizowany jest przystanek dla przyjeżdżających z Ustki! Jeśli chcesz odjechać do Ustki z innego miejsca w Słupsku – też nie będzie z tym kłopotów. Autobusy do Ustki mają na terenie Słupska kilka przystanków.

Przewoźnicy na trasie Słupsk – Ustka – Słupsk:

Nord Express – linia 100 – strona internetowa www.nordexpress.pl

Ramzes Usługi Przewozowe – linia 20www.ramzes.ustka.pl

PKS Słupsk – Niebieska Liniawww.pks.slupsk.pl

Komunikacja Ustka. Mapa – linie autobusowe oraz przystanki autobusowe w Ustce


Wyświetl większą mapę

TABLICA PRZYSTANKOWA. LINIA: USTKA – SŁUPSK – USTKA (przewoźnicy RAMZES i NORD EXPRESS)
Rozkład jazdy Ustka - Słupsk - Ustka (Ramzes i NORD)

Stan na grudzień 2015

 

TABLICA PRZYSTANKOWA. LINIA: USTKA – SŁUPSK – USTKA (PKS Słupsk)
tablica pks slupsk relacja ustka - słupsk

Stan na grudzień 2015