Atrakcje turystyczne w Ustce

Ustka to urokliwe miasto-uzdrowisko portowe położone u ujścia rzeki Słupi do Morza Bałtyckiego. Znajdziecie tu malownicze nadmorskie krajobrazy, szerokie, piaszczyste plaże, uzdrawiający morski klimat i wiele atrakcji turystycznych.

Ustka to miejsce uwielbiane przez turystów i kuracjuszy o każdej porze roku. Latem miasteczko tętni życiem, jest miejscem organizacji wielu ciekawych imprez i koncertów (odbywa się tu m.in. Festiwal Wiatru, Rybne Dożynki, Hip-Hop na Fali, Bielsko-Biała i Beskidy w Ustce i inne).

Latarnia morska w Ustce

Latarnia morska w Ustce znajduje się pomiędzy latarniami Jarosławiec i Czołpino. Jest administrowana przez Urząd Morski w Słupsku. Z latarni rozciąga się panorama sięgająca na wschodzie do Rowów, a na zachodzie do Jarosławca.

Syrenka ustecka

Ustecka Syrenka

Pomnik usteckiej syrenki powstał w 2010 roku u nasady wschodniego falochronu. Podobno kto pogłaszcze ustecką syrenkę po lewej piersi, temu spełni się półtora życzenia. Dlaczego tylko półtora? Ponieważ 3 życzenia spełniają tylko złote rybki, a syrenka to przecież pół-ryba, pół-kobieta!

Ławeczka Ireny Kwiatkowskiej Ustka

ŁAWECZKA I. KWIATKOWSKIEJ

Irena Kwiatkowska, ceniona aktorka komediowa i artystka kabaretowa, „zasłużyła” na swoją ławeczkę tym, że lubiła wypoczywać w Ustce. Ławeczkę Ireny Kwiatkowskiej zaprojektował i wykonał poznański rzeźbiarz Rafał Nowak. Ławeczkę odsłonięto 25 lipca 2012 roku.

Port Ustka

Port Ustka

Port Ustka w miejscu ujścia rzeki Słupi do Bałtyku powstał w średniowieczu, a okres rozkwitu przeżywał na przełomie XIX i XX wieku, w czasach statków parowych. Dziś największą atrakcją turystyczną usteckiego portu jest nowa przeprawa portowa, która połączyła wschodnią i zachodnią stronę portu.

Kładka Ustka

Kładka na słupii

Kładka łączy ze sobą wschodnią i zachodnią część kanału portowego w Ustce. Umożliwia też przeprawę z plaży zachodniej na plażę wschodnią. Ruchoma kładka otwierana na 20 minut co godzinę, zbudowana kosztem prawie 4 milionów złotych, stała się jedną z atrakcji turystycznych Ustki.

Promenada Ustka

Promenada nadmorska

Promenada jest obowiązkowym punktem wizyty każdego turysty odwiedzającego Ustkę. Z usteckiej promenady roztacza się piękny i niezapomniany widok na morze. W sezonie letnim promenada tętni życiem, jest miejscem spotkań i wydarzeń artystycznych.

Port Ustka

Szachulcowe chaty

Centrum dzisiejszej Ustki wyrosło na miejscu dawnej osady rybackiej, założonej w średniowieczu na planie owalnicy (między dzisiejszymi ulicami Marynarki Polskiej i Czerwonych Kosynierów). Pomorska krata, czyli charakterystyczne szachulcowe chaty rybackie, to jedna z wizytówek Ustki.

Umierający wojownik

Umierający wojownik

W parku nadmorskim przy usteckiej promenadzie przy ul. Chopina znajduje się, pochodząca z 1922 roku, rzeźba „Umierający wojownik” autorstwa austriackiego rzeźbiarza Josefa Thoraka – jednego z najbardziej znanych artystów okresu Republiki Weimarskiej i III Rzeszy.

Muzeum Chleba

Muzeum Chleba

Muzeum Piekarnictwa i Cukiernictwa, ul. Marynarki Polskiej 49 – mapa
Od maja do 15 września (pn-sob) w godz. 11.00-17.00

Ceny Biletów:
Normalny – 11 zł
Ulgowy – 8 zł
Grupowy (min. 10 os.) – 8 zł

Muzeum figur woskowych

Muzeum Figur Woskowych

ul. Limanowskiego 2 > zobacz na mapie

Ceny (2021):
– Normalny: 18 zł
– Ulgowy: 15 zł
– Rodzinny 2+1: 45 zł
– Rodzinny 2+2: 58 zł

Bunkry Bluchera

Bunkry Bluchera

ul. Boh. Westerplatte 40 > mapa

bilet normalny:
19 zł/os. – samodzielnie
29 zł/os. – z przewodnikiem
bilet ulgowy:
16 zł/os. – samodzielnie
26 zł/os. – z przewodnikiem

Muzeum Minerałów

Muzeum Minerałów

Limanowskiego 9 > zobacz na mapie

 

Ceny biletów:
Bilet normalny: 8 zł
Bilet ulgowy (młodzież szkolna): 5 zł
Bilet zbiorczy (powyżej 14 osób):3 zł
Dzieci do lat 6 – wstęp bezpłatny.

Muzeum Ziemi Usteckiej

Muzeum Ziemi Usteckiej

Muzeum Ziemi Usteckiej mieści się w tradycyjnym budynku szachulcowym w centrum Ustki, przy głównej ulicy Ustki – Marynarki Polskiej 62A – mapa

Bilet normalny – 15,00 zł
Bilet ulgowy – 10,00 zł
Bilet rodzinny – 35,00 zł