Ustka to miasto leżące u ujścia rzeki Słupi do Morza Bałtyckiego. Uchodząca do morza Słupia w naturalny sposób podzieliła ustecką plażę na wschodnią i zachodnią. Mamy zatem w Ustce dwie plaże i dwa kąpieliska morskie, a od tego roku, dzięki budowie tzw. sztucznej rafy, także dwa razy więcej miejsca dla plażowiczów na usteckiej plaży.

Szerokie, piaszczyste plaże w Ustce uchodzą za jedne z najpiękniejszych na polskim wybrzeżu. Łączna długość plaż znajdujących się w granicach administracyjnych Ustki wynosi 4 km. Choć w sezonie letnim trudno znaleźć miejsce zarówno na plaży wschodniej jak i zachodniej, to jednak plaża wschodnia jest częściej wybierana przez turystów. Po wschodniej stronie Ustki znajduje się po prostu więcej atrakcji turystycznych. Wzdłuż usteckiej plaży wschodniej rozciąga się na 1,5 km promenada z latarnią morską, sklepikami, restauracjami, czy kawiarniami. Tutaj, w sezonie letnim, życie tętni od rana do późnych godzin nocnych.

Plaża wschodnia Ustka, marzec 2016

Plaża wschodnia Ustka, marzec 2016

Plaża zachodnia w Ustce uchodzi za spokojniejszą, a przez to bardziej malowniczą i urokliwą. Plaża zachodnia w Ustce to idealne miejsce na romantyczne spacery brzegiem morza, podziwianie zachodów i wschodów słońca, czy po prostu delektowanie się pięknym widokiem morza i odpoczynek.

Plaża zachodnia Ustka, kwiecień 2016

Plaża zachodnia Ustka, kwiecień 2016

We wrześniu 2014 roku Urząd Morski w Słupsku rozpoczął w Ustce realizację nowatorskiej inwestycji polegającej na budowie tzw. sztucznej rafy, dzięki której plaża w Ustce stała się jeszcze większa i szersza. W sezonie letnim 2016 powiększona ustecka plaża będzie już w całości dostępna dla turystów.

Plaża wschodnia Ustka, maj 2016

Plaża wschodnia Ustka, maj 2016

Źródło: ustka.pl