Dobra wiadomość dla turystów podróżujących do Ustki z Warszawy i innych miejscowości Mazowsza. Od 23 czerwca 2018 Koleje Mazowieckie przywracają połączenie z Ustką. Pociąg Słoneczny do Ustki (relacji Warszawa Zachodnia – Ustka)  po raz pierwszy w tym roku dotrze do Ustki w sobotę 23 czerwca.

Pociąg Słoneczny do Ustki to doskonała alternatywa dla podróżujących do Ustki turystów z Warszawy i innych miejscowości województwa mazowieckiego, warmińsko – mazurskiego (Działdowo, Iława) oraz pomorskiego (Prabuty, Malbork). Jest również dogodnym połączeniem dla mieszkańców Słupska i Ustki podróżujących w kierunku Warszawy. W tym roku blisko 500-kilometrową trasę z Warszawy Zachodniej do Ustki pociąg Słoneczny pokona – wg rozkładu jazdy – w 5 godzin i 39 minut.

Pociąg Słoneczny Kolei Mazowieckich rozpocznie kursowanie 23 czerwca 2018 i będzie kursował do końca wakacji, czyli do niedzieli 2 września 2018.

Pociąg Słoneczny – ceny biletów 2018

Ceny biletów na trasie Warszawa – Ustka:

  • Warszawa – Ustka: 60 PLN
  • Warszawa – Gdańsk: 45 PLN
  • Ciechanów – Ustka: 50 PLN
  • Ciechanów – Gdańsk: 35.10 PLN
  • Mława Miasto – Ustka: 45 PLN
  • Mława – Gdańsk: 33.30 PLN
  • Iława – Ustka: 39.60PLN
  • Iława – Gdańsk: 26.10 PLN

Od wymienionych cen przysługują wszystkie ulgi ustawowe i handlowe.

Pociąg Słoneczny – rozkład jazdy 2018

Pociąg “Słoneczny” odjeżdżać będzie codziennie od 23 czerwca ze stacji Warszawa Zachodnia o godz. 6:29, a do Ustki – według rozkładu – dotrze o godzinie 12:08. Słoneczny z Warszawy do Ustki zatrzymywać się będzie na 20 stacjach pośrednich, miedzy innymi na stacjach: Warszawa Centralna (odjazd o 6:40), Warszawa Wschodnia (6:47), Nowy Dwór Mazowiecki (7:09), Ciechanów (7:39), Mława Miasto (7:53), Iława Główna (8:35), Malbork (9:12), Gdańsk Główny (9:44), Gdańsk Wrzeszcz (9:49), Sopot (9:58), Gdynia Główna (10:16), Słupsk (11:54).

W relacji Ustka – Warszawa pociąg Słoneczny będzie odjeżdżać z Ustki codziennie o godz. 14.51 – przyjazd do Warszawy Zachodniej planowany jest o godz. 21:09.

Więcej informacji na temat kursowania pociągu “Słonecznego” można uzyskać na infolinii Kolei Mazowieckich – tel: 22 364-44-44

Pociąg Słoneczny do Ustki: relacja Warszawa – Ustka – rozkład jazdy i wszystkie stacje pośrednie

STACJA PRZYJAZD ODJAZD
Warszawa Zachodnia 06:29
Warszawa Centralna 06:34 06:40
Warszawa Wschodnia 06:46 06:47
Legionowo 07:00 07:01
Nowy Dwór Maz. 07:08 07:09
Nasielsk 07:20 07:21
Ciechanów 07:38 07:39
Mława Miasto 07:52 07:53
Działdowo 08:03 08:04
Iława Główna 08:34 08:35
Prabuty 08:52 08:52
Malbork 09:11 09:12
Tczew 09:23 09:24
Gdańsk Główny 09:41 09:44
Gdańsk Wrzeszcz 09:48 09:49
Sopot 09:57 09:58
Gdynia Główna 10:06 10:16
Wejherowo 10:36 10:37
Lębork 11:11 11:14
Słupsk 11:46 11:54
Ustka 12:08

Pociąg Słoneczny z Ustki: relacja Ustka – Warszawa – rozkład jazdy i wszystkie stacje pośrednie

STACJA PRZYJAZD ODJAZD
Ustka 12:42
Słupsk 12:57 13:05
Lębork 12:52 12:53
Wejherowo 14:12 14:13
Gdynia Główna 14:30 14:41
Sopot 14:49 14:50
Gdańsk Wrzeszcz 14:58 14:59
Gdańsk Główny 15:03 15:06
Tczew 15:27 15:29
Malbork 15:40 15:41
Prabuty 15:59 16:00
Iława Główna 16:17 16:18
Działdowo 16:49 16:50
Mława Miasto 17:00 17:01
Ciechanów 17:14 17:15
Nasielsk 17:32 17:33
Nowy Dwór Maz. 17:44 17:45
Legionowo 17:54 17:55
Warszawa Wschodnia 18:08 18:10
Warszawa Centralna 18:18 18:19
Warszawa Zachodnia 18:25

Uwaga, dla potwierdzenia warto przed wyjazdem sprawdzić rozkład jazdy na stronie KM – mazowieckie.com.pl.

Pociąg “Słoneczny” do Ustki w roku 2018  pojedzie wcześniej niż rok temu

W tym roku “Słoneczny” wyjedzie w trasę o 2 godziny wcześniej niż w roku poprzednim. Oznacza to, że do Trójmiasta dotrze jeszcze przed 10, a do Ustki około 12. Wcześniej też odjedzie w podróż do Warszawy – z Ustki wyruszy już o 12.42, a z Gdańska tuż po 15.

Pociąg “Słoneczny” – rezerwacja miejsc

Pociąg Słoneczny – podobnie jak inne pociągi uruchamiane przez Koleje Mazowieckie nie prowadzi sprzedaży miejscówek, nie ma więc także możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsca. Jedynym sposobem, aby zagwarantować sobie miejsce siedzące w pociągu Słonecznym jest, jadąc ze stacji początkowej, wcześniejsze przyjście na stację. W przypadku podróży z dalszych stacji nie mamy żadnej gwarancji znalezienia miejsca siedzącego.

 

Aktualizacja: 21-06-2018

Źródło: Koleje Mazowieckie