Dobra wiadomość dla turystów podróżujących do Ustki z Warszawy i innych miejscowości Mazowsza. Od 20 czerwca 2019 Koleje Mazowieckie przywracają połączenie z Ustką. Pociąg Słoneczny do Ustki (relacji Warszawa Zachodnia – Ustka)  po raz pierwszy w tym roku dotrze do Ustki w czwartek 20 czerwca.

Pociąg Słoneczny do Ustki to doskonała alternatywa dla podróżujących do Ustki turystów z Warszawy i innych miejscowości województwa mazowieckiego, warmińsko – mazurskiego (Działdowo, Iława) oraz pomorskiego (Prabuty, Malbork). Jest również dogodnym połączeniem dla mieszkańców Słupska i Ustki podróżujących w kierunku Warszawy. W tym roku blisko 500-kilometrową trasę z Warszawy Zachodniej do Ustki pociąg Słoneczny pokona – wg rozkładu jazdy – w 5 godzin i 39 minut.

Pociąg Słoneczny Kolei Mazowieckich rozpocznie kursowanie w Boże Ciało 20 czerwca 2019 i będzie kursował do końca wakacji, czyli do niedzieli 1 września 2018.

Bilety na pociąg Słoneczny można nabyć w kasach biletowych oraz online na stronie internetowej www.mazowieckie.com.pl. Koleje Mazowieckie przygotowały dla pasażerów specjalną infolinię tel: 22 364-44-44

Pociąg Słoneczny – ceny biletów 2019

Ceny biletów na trasie Warszawa – Ustka:

  • Warszawa – Ustka: 60 PLN
  • Warszawa – Gdańsk: 45 PLN
  • Ciechanów – Ustka: 50 PLN
  • Ciechanów – Gdańsk Główny: 45 PLN
  • Mława Miasto – Ustka: 45 PLN
  • Mława Miasto – Gdańsk Główny: 33.30 PLN
  • Iława Główna – Ustka: 39.60PLN
  • Iława Główna – Gdańsk: 26.10 PLN

Od wymienionych cen przysługują wszystkie ulgi ustawowe i handlowe.

Pociąg Słoneczny – rozkład jazdy 2019

Pociąg “Słoneczny” odjeżdżać będzie codziennie od 20 czerwca ze stacji Warszawa Zachodnia o godz. 6:15, a do Ustki – według rozkładu – dotrze o godzinie 12:08. Słoneczny z Warszawy do Ustki zatrzymywać się będzie na 20 stacjach pośrednich, miedzy innymi na stacjach: Warszawa Centralna (odjazd o 6:25), Warszawa Wschodnia (6:32), Nowy Dwór Mazowiecki (6:55), Ciechanów (7:26), Mława Miasto (7:40), Iława Główna (8:23), Malbork (9:16), Gdańsk Główny (9:46), Gdańsk Wrzeszcz (9:51), Sopot (10:00), Gdynia Główna (10:11), Słupsk (11:53).

W relacji Ustka – Warszawa pociąg Słoneczny będzie odjeżdżać z Ustki codziennie o godz. 14.24 – przyjazd do Warszawy Zachodniej planowany jest o godz. 20:14.

Więcej informacji na temat kursowania pociągu “Słonecznego” można uzyskać na infolinii Kolei Mazowieckich – tel: 22 364-44-44

Pociąg Słoneczny do Ustki: relacja Warszawa – Ustka – rozkład jazdy i wszystkie stacje pośrednie

STACJA PRZYJAZD ODJAZD
Warszawa Zachodnia 06:15
Warszawa Centralna 06:19 06:25
Warszawa Wschodnia 06:31 06:32
Legionowo 06:45 06:46
Nowy Dwór Maz. 06:54 06:55
Nasielsk 07:06 07:08
Ciechanów 07:25 07:26
Mława Miasto 07:39 07:40
Działdowo 07:50 07:51
Iława Główna 08:22 08:23
Prabuty 08:52 08:53
Malbork 09:15 09:16
Tczew 09:27 09:28
Gdańsk Główny 09:44 09:46
Gdańsk Wrzeszcz 09:50 09:51
Sopot 09:59 10:00
Gdynia Główna 10:08 10:11
Wejherowo 10:28 10:29
Lębork 10:57 10:59
Słupsk 11:43 11:53
Ustka 12:08

Pociąg Słoneczny z Ustki: relacja Ustka – Warszawa – rozkład jazdy i wszystkie stacje pośrednie

STACJA PRZYJAZD ODJAZD
Ustka 14:24
Słupsk 14:40 14:50
Lębork 15:19 15:21
Wejherowo 15:54 15:56
Gdynia Główna 16:14 16:22
Sopot 16:30 16:31
Gdańsk Wrzeszcz 16:40 16:41
Gdańsk Główny 16:46 16:48
Tczew 17:04 17:05
Malbork 17:16 17:17
Prabuty 17:39 17:39
Iława Główna 18:03 18:04
Działdowo 18:34 18:35
Mława Miasto 18:45 18:46
Ciechanów 18:59 19:00
Nasielsk 19:18 19:19
Nowy Dwór Maz. 19:32 19:33
Legionowo 19:41 19:42
Warszawa Wschodnia 19:55 19:59
Warszawa Centralna 20:05 20:10
Warszawa Zachodnia 20:14

 

Uwaga, dla potwierdzenia warto przed wyjazdem sprawdzić rozkład jazdy na stronie KM – mazowieckie.com.pl.

Pociąg “Słoneczny” do Ustki w roku 2019  pojedzie wcześniej niż rok temu

W tym roku “Słoneczny” wyjedzie w trasę o 14 minut wcześniej niż w roku poprzednim, a przyjedzie do Ustki dokładnie o tej samej porze, co w poprzednie wakacje. Podróż trwać będzie kwadrans dłużej. Pociąg do Gdańska dotrze według rozkładu o 9:44, a do Ustki o 12:08.  Natomiast w podróż z Ustki do Warszawy pociąg Słoneczny w tym roku odjedzie o godz. 14.24. Z Gdańska Głównego odjedzie o 16:48.

Pociąg “Słoneczny” – rezerwacja miejsc

Pociąg Słoneczny – podobnie jak inne pociągi uruchamiane przez Koleje Mazowieckie nie prowadzi sprzedaży miejscówek, nie ma więc także możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsca. Jedynym sposobem, aby zagwarantować sobie miejsce siedzące w pociągu Słonecznym jest, jadąc ze stacji początkowej, wcześniejsze przyjście na stację. W przypadku podróży z dalszych stacji nie mamy żadnej gwarancji znalezienia miejsca siedzącego.

 

Aktualizacja: 12-06-2019

Źródło: Koleje Mazowieckie

[Głosów:37    Średnia:4.4/5]