W Ustce rozpoczęła się właśnie IV edycja budżetu obywatelskiego na 2019 rok. Mieszkańcy Ustki już teraz mogą zgłaszać w Urzędzie Miasta swoje pomysły na projekty inwestycyjne i społeczne, które będą realizowane w Ustce w 2019 roku. Zachęcamy do składania wniosków!

Budżet obywatelski miasta Ustka to wydzielona część budżetu miasta, o przeznaczeniu której decydują mieszkańcy. W Ustce działanie to jest realizowane od 2016 roku. Nabór wniosków w ramach budżetu obywatelskiego potrwa od 12 lutego do 13 kwietnia 2018 roku.

Zgłaszane przez mieszkańców Ustki projekty mogą dotyczyć pomysłów inwestycyjnych takich jak np. modernizacja ulicy, budowa placu zabaw, zakup ławek, a także społecznych w zakresie kultury, edukacji, rekreacji czy sportu – np. organizacja imprezy, spotkania, koncertu.

Dzięki złożonym w ubiegłych latach projektom, powstała w Ustce siłownia plenerowa w parku przy ul. Kościelniaka, mural przy ul. Słowiańskiej oraz infrastruktura do uprawiania sportów ekstremalnych YOUNGSPOT na terenie OSiR. Mieszkańcy Ustki złożyli także wniosek dotyczący budowy chodnika przy ul. Kosynierów. Mimo, że pomysł nie zwyciężył w głosowaniu, został zrealizowany. W projektach społecznych Ustczanie postawili głównie na organizację imprez. W 2018 roku zrealizowane zostaną dwa zwycięskie projekty społeczne z ubiegłego roku: impreza Pożegnanie wakacji, która odbędzie się 1 września br. oraz Święto Ulicy Marynarki Polskiej zaplanowane na 15 września br.

Do 18 maja br. zostanie ogłoszona lista projektów do głosowania. Prezentacja projektów mieszkańców odbędzie się w dniach 21 – 26 maja br., a głosowanie zaplanowano na termin 1 – 22 czerwca 2018 r. Zachęcamy mieszkańców Ustki do składania projektów w ramach budżetu obywatelskiego miasta Ustka na 2019 rok! W przypadku dodatkowych pytań lub trudności w napisaniu wniosku pomocą służą pracownicy Urzędu Miasta w Ustce.

Formularz zgłoszeniowy do pobrania TUTAJ

Źródło: ustka.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]