Zbliżające się wakacje motywują do tego, żeby przeglądać oferty ośrodków wczasowych czy też biur turystycznych. Ciepłe lato, fantastyczne warunki lokalowe, atrakcje i czysta natura sprawiają, że coraz częściej decydujemy się odpoczynek nad polskim morzem. Rozległe wybrzeże, mniejsze i większe miejscowości turystyczne dają naprawdę duże możliwości takiego odpoczynku, o jakim się marzy. To doskonałe propozycje na wakacje dla rodzin z dziećmi, singli, seniorów czy też grup przyjaciół.

  1. Dla aktywnych i tych ceniących relaks
  2. Morze, jeziora, natura
  3. Turystyczny raj

Dla aktywnych i tych ceniących relaks

Zmienia się polskie wybrzeże i wymagania klientów. Wielu z nich szuka miejsc aktywnego odpoczynku i kuszą przede wszystkim możliwości, jakie dają morskie fale. Poza tym oczywiście fantastycznym miejscem do zażywania słonecznych kąpieli są kilometry plaż, a okoliczne miasteczka, latarnie, atrakcje turystyczne sprawiają, że można świetnie spędzić czas na różnych aktywnościach. Na środkowym wybrzeżu coraz większym powodzeniem cieszą się takie propozycje, jakie ma na przykład ośrodek Jarosławiec. Niewielka urlopowa wieś coraz częściej przyciąga i tych, którzy oczekują odpoczynku w ciszy, jak i tych, którzy planują świetnie się na urlopie bawić. Różnorodność przyrodnicza oraz szereg możliwości, jakie daje dogodna lokalizacja to najważniejsze argumenty przyciągające nie tylko samotników czy rodziny z dziećmi.

Morze, jeziora, natura

Przede wszystkim ośrodek Jarosławiec staje się bardzo ciekawym punktem wypadowym. Bliskość morza daje oczywiście narzędzia do tego, by spędzać całe dnie na plaży. Poza tym rozległe lasy i bliskość dwóch jezior – Kopań i Wicko to idealne miejsca, w których można poznawać dość specyficzną naturę oraz przyrodnicze ewenementy. Tu poza tradycyjnymi sosnami występują bowiem daglezje, modrzewie, czarne sosny, a torfowe równiny i wydmy stają się głównymi walorami okolicy.

Turystyczny raj

Popularność ośrodek w Jarosławcu zawdzięcza niewątpliwie fantastycznym walorom okolicy. Sama wioska stała się turystycznym rajem od końca XIX wieku i stale się rozwija, a odtworzona plaża przyciąga coraz więcej turystów. Sam Jarosławiec staje się również coraz ciekawszą alternatywą dla obleganych nadmorskich kurortów. Pięknie prezentuje się charakterystyczna latarnia, która stał się wizytówką miejscowości. Na szczyt wiodą charakterystyczne drewniane schody. Oczywiście nie bez znaczenia jest fakt, że rozrasta się baza noclegowa, restauracyjna i rekreacyjna, a to sprawia, że turystów naturalnie przybywa i każdy znajdzie idealną miejscówkę dostosowaną do swoich potrzeb i oczekiwań.

[Głosów: 2   Average: 4.5/5]