W oddalonym o kilkanaście kilometrów od Ustki Słupsku dojdzie dziś do niezwykłego wydarzenia. Prezydent miasta, Robert Biedroń udzieli dziesięciu ślubów jednocześnie, a transmisję ceremonii będzie można oglądać na żywo w internecie.

Słupsk powoli staje się polskim Las Vegas. Aby zawszeć związek małżeński przyjeżdżają tu pary z całej Polski. Nie inaczej będzie w sobotę 25 sierpnia, kiedy to w sali plenarnej słupskiego ratusza odbędzie się ceremonia na 10 par, a związek małżeński zawrą nie tylko mieszkańcy Słupska i okolic, ale także przyjezdni, między innymi z Krakowa, Warszawy, Torunia i Bydgoszczy. Wszystko dzięki prezydentowi miasta, który od czasu do czasu sam udziela ślubów. I to właśnie śluby, w trakcie których rolę kierownika urzędu stanu cywilnego pełni Robert Biedroń cieszą się tak olbrzymią popularnością. Jednak najbliższa uroczystość i pod tym względem będzie wyjątkowa, bowiem nigdy wcześniej w Polsce nie zdarzyło się, aby w jednym miejscu i czasie odbyło się aż tyle jednoczesnych ślubów.

W tym miejscu trzeba by zadać pytanie dlaczego Słupsk, a nie Ustka. Czy nie byłoby dobrym pomysłem, aby rolę polskiego Las Vegas odgrywał jakiś turystyczny kurort? Ustka doskonale się do takiej roli nadaje. Mając bardzo dobrze rozbudowaną bazę hotelową i gastronomiczną, ma wszystko, poza chęciami i pomysłem gospodarzy miasta. Ustka jako polskie Las Vegas to dla miasta i jego mieszkańców szansa na wydłużenie sezonu turystycznego z dwóch do dwunastu miesięcy, a dla przyjeżdżających tutaj par oraz osób im towarzyszących możliwość ślubu i wesela w jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Więc może warto – słowa te kieruję do osób, które będą startować w zbliżających się wyborach samorządowych w Ustce – wejść w szranki z pobliskim Słupskiem i powalczyć o miano polskiej stolicy ślubów?

Ślub na 10 par będzie można oglądać na facebookowym profilu Roberta Biedronia od godz. 13.00 – tutaj.

 

 


Źródło: DJ na wesele – NowoczesneWesele.net

[Głosów: 0   Average: 0/5]