Najlepsze plaże w Polsce 2017? Ustka zwycięzcą rankingu! Piękna plaża, dobrze rozwinięta infrastruktura noclegowa, gastronomiczna i rozrywkowa – za to doceniono w tym roku Ustkę, przyznając jej tytuł lidera rankingu na najlepsze miejsce do spędzenia wakacji nad Bałtykiem w sezonie 2017. W czym tkwi siła Ustki? Dlaczego warto tu spędzić wakacje?

Ustka to jeden z kurortów nad polskim morzem, który cieszy się wśród turystów dobrą sławą od lat. Potwierdza to po raz kolejny ranking na najlepsze plaże w Polsce 2017, przeprowadzony przez redaktorów portalu Onet podróże. Warto w tym miejscu podkreślić, że Ustka, po raz drugi z rzędu zajmuje w nim pierwsze miejsce, wyprzedzając takie kurorty jak Sopot, Hel czy Kołobrzeg.

Spośród 30 nadmorskich letnisk w Polsce, do których warto się wybrać na wakacje w sezonie 2017, Ustka zdobyła najwyższą liczbę punktów. W rankingu oceniano plaże, infrastrukturę, atrakcje i estetykę miejsca. Najważniejszym kryterium oceny były oczywiście plaże i ich otoczenie. Każdy kto choć raz odwiedził Ustkę, musi przyznać, że jej niepodważalnym atutem jest właśnie szeroka i piaszczysta plaża, która w ostatnim czasie uległa dodatkowemu poszerzeniu. Ponadto w Ustce, z racji uchodzącej do morza rzeki Słupi, wyróżnić można dwie plaże: wschodnią i zachodnią. Plaża zachodnia uchodzi za bardziej dziką i spokojniejszą, choć w szczycie sezonu i tam jest ciasno.

Ustka bardzo dobrze wypada na tle innych miejscowości nadmorskich, jeśli chodzi o infrastrukturę noclegową i gastronomiczną. Baza noclegowa w Ustce jest dość zróżnicowana, znajdziemy tu zarówno luksusowe hotele i coraz bardziej popularne apartamenty do wynajęcia, jak również tańsze pensjonaty i kwatery prywatne. Wśród lokali gastronomicznych w Ustce też można wybierać. W zależności od upodobań i zasobności portfela można się wybrać do dobrej restauracji, skromniejszego baru, czy do smażalni na obowiązkową rybę. Plusem jest to, że wiele z lokali w Ustce jest czynnych przez cały rok.

Autorzy rankingu zwracają także uwagę na to, że Ustka po raz kolejny wypada najlepiej na całym wybrzeżu pod względem estetyki. Trzeba przyznać, że prowadzona od kilku lat rewitalizacja miasteczka przynosi wymierne efekty. Ustecka starówka jest urokliwa i malownicza. Odrestaurowane szachulcowe chaty przyciągają wzrok turystów. Zadbana i czysta promenada nadmorska także cieszy oko i zachęca do spacerowania i podziwiania nadmorskich widoków.

Nuda w Ustce? Niemożliwe. Bogata oferta aktywnego wypoczynku (rejsy wycieczkowe i wędkarskie, park linowy, paintball, wycieczki rowerowe, jazda konna), a także wiele cyklicznych imprez, jak np. Dni Morza, Festiwal sztucznych ogni – Lech Fire Festiwal, czy Rybne Dożynki, sprawiają, że turyści chętnie wybierają Ustkę jako cel swoich wakacyjnych podróży.

A Wy za co kochacie Ustkę?

Cały ranking znajdziecie TUTAJ