Nowe inwestycje turystyczne w Ustce. Już niedługo powstanie w Ustce Kreatywne Muzeum Piasku, samoobsługowa restauracja, a turyści i mieszkańcy skorzystają z zabiegów kosmetycznych wykorzystujących działanie śluzu ślimaka. Przyznajemy, brzmi ciekawie. Czy planowane inwestycje zyskają uznanie i okażą się atrakcyjne dla turystów?

W Ustce powstanie Kreatywne Muzeum Piasku. To jedna z głównych inwestycji turystycznych, która ma przyciągać turystów do Ustki nie tylko w sezonie letnim, ale przez cały rok. W muzeum utworzonych zostanie kilkanaście interaktywnych stanowisk  ukazujących charakterystykę piasku, gdzie będzie można między innymi poznać sekretne życie plaży z perspektywy „pchły plażowej”. Zostanie utworzona wirtualna piaskownica, która posłuży do prowadzenia warsztatów samodzielnego malowania piaskiem. Na uwagę zasługuje fakt, że opisy tablic będą dostępne w języku Braille’a.

Ciekawie zapowiada się także projekt, w ramach którego mieszkańcy i turyści wypoczywający na terenie Ustki i okolic będą mogli skorzystać z zabiegów kosmetycznych wykorzystujących dobroczynne działanie śluzu ślimaka.

W Ustce powstanie też samoobsługowa restauracja serwująca zdrowe dania na wagę, które przygotowywane będą metodą sous-vide (w próżni). Metoda ta polega na przygotowywaniu posiłków w ten sposób, że żywność zamknięta szczelnie w plastikowej torebce próżniowej umieszczana jest następnie w kąpieli wodnej lub parowej w precyzyjnie kontrolowanej temperaturze niższej od tradycyjnego gotowania, dłużej niż w tradycyjnych procedurach gotowania. Celem metody jest zachowanie naturalnego smaku i jakości żywności.

Kreatywne Muzeum Piasku, samoobsługowa restauracja, usługi kosmetyczne to projekty, które są realizowane w Ustce w ramach dofinansowania unijnego z programu PROW 2014-2020 przy udziale Słowińskiej Grupy Rybackiej. Słowińska Grupa Rybacka (SGR) to stowarzyszenie non-profit, które od ponad 6 lat wspiera rozwój lokalny na terenie 6 gmin województwa pomorskiego: Gmina Miasto Ustka oraz gminy: Ustka, Słupsk, Smołdzino, Kępice i Kobylnica (w okresie 2007-2013 także gmina Postomino) poprzez wdrażanie Lokalnej Strategi Rozwoju.

Więcej informacji na temat działalności SGR oraz możliwości uzyskania dotacji (kto, kiedy i na co może składać wnioski) znajdziecie na stronie internetowej http://sgr.org.pl/.

 

Źródło: ustka.pl

 

[Głosów: 0   Average: 0/5]