W sobotę 14 kwietnia br. w Domu Kultury w Ustce odbędzie się koncert Tymona Tymańskiego. Start o godz. 18:00. Tymon Tymański, poza swoim autorskim programem, wykona także największe hity legendarnej brytyjskiej grupy The Beatles we własnej aranżacji.

Tymon Tymański zagra niebawem koncert w Ustce. “Słuchaj Więcej” to ogólnopolski cykl koncertowy prezentujący zmagania artystów z  repertuarem ich muzycznych idoli. W sobotę 14 kwietnia br. w Ustce za sprawą Tymona Tymańskiego będziemy mieli okazję posłuchać największych przebojów kultowego zespołu The Beatles. Podczas koncertu, Tymon Tymański, zaprezentuje się publiczności także w swoim autorskim programie. Bilety na koncert do nabycia w Domu Kultury w Ustce (ul. Kosynierów 19) w cenie 35 zł (przedsprzedaż), 40 zł (w dniu koncertu).

Tymon Tymański to legenda polskiej muzyki alternatywnej. Wspólnie z Leszkiem Możdżerem, Mikołajem Trzaska, Maćkiem Sikała i Jackiem Olterem tworzył jazzowy kwintet “Miłość”. W kwietniu 1992 roku Tymański założył zespół Kury, który przez pierwsze trzy lata funkcjonował jako kwartet z wokalistką Anną Lasocką, gitarzystą Piotrem Pawlakiem, perkusistą Jackiem Olterem oraz Tymańskim na gitarze basowej. Następnie w 2002 roku założył zespół Tymon & The Transistors. Dużym sukcesem grupy była ścieżka dźwiękowa nagrana do filmu „Wesele” Wojtka Smarzowskiego. W 2014 roku miała miejsce premiera musicalu “Polskie Gówno”, który powstał w wyniku współpracy Tymona, Transistorów i reżysera Grzegorza Jankowskiego. Tego samego roku na płycie „Rock’n’Roll” Tymon Tymański zaprezentował własne wersje kompozycji Beatlesów, Elvisa Presleya, Davida Bowie. Wśród gości pojawili się Wojciech Waglewski, Katarzyna Nosowska i Natalia Przybysz. W 2016 roku powstał One Man Show – solowy, koncertowy projekt Tymona Tymańskiego przedstawiający szereg jego artystycznych dokonań. W lutym 2017 roku odbyła się premiera siódmego albumu zespołu Tymon & The Transistors “Zatrzymaj Wojnę!”. Płyta zawiera utwory o tematyce antywojennej, napisane przez głośnych autorów polskich i rosyjskich.

 

 

Źródło: dk.ustka.pl

 

 

[Głosów: 0   Average: 0/5]