Tomasz Iwan, były reprezentant Polski w piłce nożnej, którego przygoda z tym sportem rozpoczęła się w klubie Jantar Ustka, promuje miasto Ustkę w materiale filmowym pt. “Pamiętam skąd jestem”. Spot filmowy ma związek z ogłoszonym w grudniu konkursem plastyczno – fotograficznym dla dzieci i młodzieży z Ustki, którego inicjatorem jest Tomasz Iwan.

Tomasz Iwan (ur. 12.06.1971 r. w Słupsku) – polski piłkarz, reprezentant Polski, występujący na pozycji pomocnika. Karierę piłkarską rozpoczął w 1988 r. w Jantarze Ustka. W Ekstraklasie zadebiutował w 1991 r. w barwach Olimpii Poznań. Jego pierwszym zagranicznym klubem został w 1994 r. Roda JC Kerkrade. Rok później wygrał plebiscyt Piłki Nożnej w kategorii Odkrycie Roku. Przez prawie 7 kolejnych lat grał w lidze holenderskiej. Od 2001 do 2005 r. był zawodnikiem klubów austriackich (głównie Admira Wacker Mödling). W sezonie 2005/2006 powrócił do Ekstraklasy, grając w zespole Lecha Poznań. Po jego finiszu, zakończył karierę zawodniczą. W reprezentacji Polski zadebiutował 16 sierpnia 1995 r. w meczu Polska-Francja (1-1) w Paryżu. W reprezentacji rozegrał 40 spotkań i strzelił 4 bramki. Od 31 października 2013 r. jest dyrektorem reprezentacji Polski ds. organizacyjnych. Jest honorowym obywatelem miasta Ustka. W trakcie swojej kariery zawsze pamiętał o tym, że pochodzi z Ustki.

Konkurs zainicjowany przez Tomasz Iwana – “Pamiętam skąd jestem” ma na celu ukazanie przez dzieci i młodzież ulubionego miejsca w Ustce, w którym spędzają swój wolny czas i realizują pasje. Technika prac jest dowolna, może być to rysunek, obraz, grafika, collage, technika fotograficzna. Pracę konkursową wraz z formularzem zgłoszeniowym można składać jeszcze do 1 marca 2018 r. w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Ustka. Regulamin konkursu TUTAJ

Do wygrania m.in. kubek z autografem Roberta Lewandowskiego, piłka z logo PZPN z podpisami reprezentantów Polski, zdjęcia Tomasza Iwana z autografem, plakaty reprezentacji Polski, kubek termiczny ze zdjęciem Arkadiusza Milika, słuchawki ze zdjęciem Roberta Lewandowskiego.

Źródła: ustka.pl, wikipedia.org

[Głosów:0    Średnia:0/5]