Znamy już kalendarz imprez w Ustce w sezonie 2018. Nie zabraknie w nim wydarzeń cyklicznych, takich jak Dni Morza, Rybne Dożynki, Bielsko Biała i Beskidy w Ustce czy Wybory Bursztynowej Miss. Dla turystów i mieszkańców Ustki przygotowano też kilka niespodzianek. Nowa impreza w sezonie 2018 to Festiwal Wiatru, który odbędzie się w dniach 28 czerwca – 1 lipca. Czekają nas także koncerty, ciekawe wydarzenia sportowe i artystyczne, pokazy filmowe i wiele innych. Wszystkich turystów zachęcamy do spędzania tegorocznych urlopów w Ustce!

Kalendarz imprez Ustka 2018

Maj 2018

28.04 – 01.05 – Wielka Majówka – giełda kwiatów i sprzętu działkowego, występy artystyczne, turnieje piłki nożnej, pokazy wędkowania usteckich wędkarzy, turniej tenisa stołowego, pokazy sztuk walki, zumba i wiele innych.

26.05 – Dzień Mieszkańca – rywalizacja między Ustką Wschodnią a Ustką Zachodnią w ramach programu “Wymiatacze” – 5-godzinny program (skakanka gigant, ergometr concept 2 i skrzynie crossfit, żywy walec i szczudła naziemne, bubble football, kule wipeout, podniebne rowery), 8 drużyn, strefa rozrywkowo-gastronomiczna, pokazy rowerowe, DJ konferansjer.

Czerwiec 2018

09.06 – MUD MAX Dolina Charlotty Ustka – morderczy dystans 14 kilometrów + 40 przeszkód. Będzie dużo błota, bagien, rzek i górskich podbiegów oraz kąpieli morskich. Wśród przeszkód: multiring – nowość na Mud Max, triceratops, 4 metrowe skosy, kombo hybryda z 4 elementów do pokonania, latawiec – przeskoki przez drążki – nowość na Mud Max.

23-24.06 – Charlotta Ustka Enduro Extreme – wyścig motocyklowy hard enduro, rozgrywany w unikalnej scenerii nadbałtyckich plaż i portu Ustka oraz lasów okalających słynną Dolinę Charlotty koło Słupska. Zawody będą składały się z dwóch części. Pierwszy dzień rywalizacji to prolog, który przypominać ma ten znany z „Red Bull Romaniacs”. Wyścigi rozpoczną się na sztucznie przygotowanym torze extreme enduro zlokalizowanym w porcie Ustka. Zawodnicy będą musieli zmierzyć się z niezwykle wymagającym torem oraz wielkim kamiennym falochronem portowym. W dalszej części czekać będzie długi odcinek plażowy. Długość trasy to 4 km. Następnie Zawodnicy przeniosą się do oddalonej o 8 km Doliny Charlotty. Drugi dzień rywalizacji rozpoczną wyścigi „Enduro Sprint”, polegające na jak najszybszym przejechaniu jednego okrążenia trasy. Każdy uczestnik wystartuje w dwóch tego typu wyścigach. Motocykliści na trasie do pokonania będą mieli wiele przeszkód, m. in.: ogromne opony od maszyn drogowych, wraki samochodów, pnie drzew. Długość trasy to 12 km.

Lipiec 2018

28.06-01.07 – NOWOŚĆ w kalendarzu – Festiwal Wiatru Ustka 2018 – zapierające dech w piersiach pokazy akrobacji motoparalotniowej, przelot armady powietrznej (ok. 70 – 100 motoparolotni). W trakcie festiwalu oprócz widowiskowych konkurencji zawodniczych zorganizowane zostaną również akrobacyjne pokazy motoparalotniowe, wystawa zdjęć „z lotu ptaka” oraz ekspozycja sprzętu latającego. Chętni będą mogli skorzystać ze stanowiska do nauki „stawiania” skrzydła – będą mieli możliwość założenia uprzęży i odbycia lekcji paralotniarstwa. Festiwal Wiatru w Ustce zostanie zakończony 30 czerwca kulminacyjnym widowiskiem „Narodziny 4 żywiołów” czyli nocnym pokazem żywiołów: ziemi, powietrza, ognia i wody oraz spektakularnym pokazem pirotechnicznym jednej z najlepszych firm w tej branży. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie zespół Bracia.

 

07.07 – 08.07 – Dni Morza – w programie imprezy pokazy jednostek pływających po wodzie, regaty żeglarskie, szanty, regaty katamaranów, pokaz antyterrorystyczny na wodzie. W trakcie Dni Morza planowane jest otwarcie targu rybnego.

14.07 – 15.07 – Bielsko Biała i Beskidy w Ustce – prezentacja regionu na usteckiej promenadzie, występy artystyczne, pokazy rękodzieła, stoisko gastronomiczne ze specjałami kuchni beskidzkiej.

21.07 – Extreme Bike Tour – największy w Polsce cykl ekstremalnych pokazów rowerowych w wykonaniu zawodników biorących udział w zawodach Pucharu Świata – FMB World Tour. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną widowiskowe pokazy dirt jumpingu, freestyle bicykl, pump track, drift bike, przedstawienia teatralne, Akademia Bezpiecznego Rowerzysty, Fire Show. Zaplanowano także konkursy dla publiczności.

28.07 – Uliczny pokaz mody – na wybiegu, który powstanie na ul. Marynarki Polskiej (głównej ulicy Ustki), zaprezentuje się 14 modelek w 3 blokach. Modelki będą prezentować kreacje z kolekcji Vie Vie Vorotina & Starost i  Kalska. Pokaz mody zostanie wzbogacony o show sportowych modeli i modelek dzieci ze szkoły gimnastyki sportowej Aleksandry Kobielak oraz występ Agnieszki Rassalskiej śpiewającej na żywo z DJ-em. Pokaz mody zostanie poprzedzony 4 godzinami prób, dostępnymi dla publiczności.

Sierpień 2018

04.08 – 05.08 – Festiwal Sztuk Ulicznych – podczas festiwalu widzowie będą mieli okazję zobaczyć 5-6 spektakli teatralnych (przedstawienia uliczne w plenerze, spektakle teatralne na scenie, teatrzyki dla dzieci, pokazy mimów, szczudlarzy oraz teatr ognia). Część wydarzenia odbędzie się na zamkniętej w tych dniach ulicy Marynarki Polskiej. Spektakle profesjonalnych teatrów będą wystawiane na scenie głównej na promenadzie.

10.08 – 12.08 – Finał Wyborów Bursztynowej Miss Polski, Mistrzostwa w Wypłukiwaniu Bursztynu, Jarmark Bursztynowy

14.08 – 15.08 – Dożynki Rybne, coroczne Święto Ustki, jarmark dożynkowy na promenadzie, a na nim lokalni przetwórcy ryb oraz twórcy rękodzieła, pokazy i warsztaty kulinarne z potrawami z ryb w roli głównej, przemarsz rybaków w strojach historycznych, zabawy rybackie, konkursy, pokaz szycia sieci, pokazy historycznych jednostek rybackich i tradycyjnych metod połowu, szanty. Gwiazdą muzyczną pierwszego dnia Dożynek Rybnych będzie Daria Zawiałow. Drugiego dnia na scenie zaprezentuje się zespół Sound’n’Grace. 

18.08 – Folklorystyczna Promenada Rzemiosł – impreza zorganizowana we współpracy z Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. W programie: jarmark rękodzieła i produktów lokalnych, występy zespołów ludowych, prezentacja technik przędzenia.

25.08 – Hip Hop na Fali Ustka 2018 – scena zostanie otwarta dla lokalnych raperów, impreza ma na celu promowanie młodych talentów i umożliwienie im występu na scenie z profesjonalnym nagłośnieniem i obsługą techniczną. Pomiędzy występami odbędą się pokazy taneczne w stylu breakdance. Od godz.9:00 do 18:00 – pokaz malowania ulicznej sztuki graffiti. Na zakończenie imprezy koncert polskiej gwiazdy hip hop, a następnie afterparty w klubie Sferique na plaży. Imprezę uświetni konferansjer z ekipy NWJ – Bonzay.

Wrzesień 2018

01.09 – Pożegnanie Wakacji – impreza na zakończenie wakacji dla mieszkańców Ustki i turystów na promenadzie nadmorskiej. Podczas eventu wiele atrakcji, animacje, kino plenerowe, zajęcia sportowe, poczęstunek, występ szczudlarzy, konkursy, gry plenerowe, Festiwal Kolorów. Gwiazdą wieczoru będzie DJ C-BOOL, którego utwory biją rekordy popularności w radio i na kanale You Tube.

15.09 – Święto ulicy Marynarki Polskiej w Ustce – plenerowa impreza zlokalizowana na głównej ulicy Ustki – Marynarki Polskiej. Na ulicy pojawią się stoły i ławy, przy których będą biesiadować mieszkańcy. Ulica Marynarki Polskiej zostanie przystrojona kwiatami i flagami miasta. Będzie także mały targ uliczny oraz kameralne występy lokalnych artystów.

Wśród wydarzeń na mniejszą skalę, ale równie interesujących, zwłaszcza dla najmłodszych wymienić należy wakacyjne wtorki z Kapitanem Haase – zwiedzanie miasta z przewodnikiem w stroju historycznym, sportowe czwartki z OSiR, kino na leżakach, wtorki w bibliotece, teatrzyki dla dzieci.

Zapraszamy do Ustki w sezonie 2018 na niezapomniane imprezy! Już teraz rezerwujcie swoje pobyty w jednym z najpiękniejszych polskich kurortów nad Bałtykiem, jakim jest Ustka. Czekamy na Was! Do zobaczenia w Ustce!

Źródło: ustka.pl
[Głosów: 0   Average: 0/5]