Wakacje w pełni. Przed nami także długi weekend sierpniowy (12 – 15 sierpnia 2016). Warto spędzić go w Ustce, tym bardziej, że właśnie w ten weekend będziemy obchodzić Święto Ustki – Rybne Dożynki. Sprawdźcie jakie atrakcje czekają na turystów wypoczywających w Ustce w najbliższych dniach sierpnia (13 – 15 sierpnia 2016). Będzie się działo!

W sobotę 13 sierpnia od godz. 11:00 na plaży wschodniej w Ustce odbywać się będą XVI Mistrzostwa Polski w Wypłukiwaniu Bursztynu “Złoto Bałtyku – Ustka 2016”. Wszystkich chętnych poszukiwaczy “złota Bałtyku” zapraszamy do rejestracji swojego udziału w zabawie już od godz. 9:30 na plaży wschodniej w Ustce (sektor sportowy). Wstęp bezpłatny.

Tego samego dnia (sobota, 13 sierpnia) o godz. 21:30 wszystkich kinomanów zapraszamy na plac przed ratuszem w Ustce (ul. Wyszyńskiego). Po raz drugi w te wakacje zawita do Ustki projekt “Kino na leżakach”. W sobotę wieczorem będziemy mieli okazję obejrzeć na dużym ekranie polską komedię “7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”. Sponsorzy wydarzenia przygotowali dla uczestników także dodatkowe atrakcje.

W niedzielę 14 sierpnia i w poniedziałek 15 sierpnia – uroczyste obchody Święta Ustki (Rybne Dożynki 2016) i Święta Wojska Polskiego. Wśród atrakcji zaplanowano zwiedzanie okrętu ORP Gopło, jarmark dożynkowy na promenadzie, warsztaty i pokazy kulinarne z udziałem Rafała Niewiarowskiego, uczestnika programu Top Chef, szefa kuchni w restauracji „Dym na wodzie”, darmowe degustacje oraz koncerty gwiazd. W niedzielę 14 sierpnia o godz. 20:00 na usteckiej promenadzie wystąpi Grzegorz Hyży, a w poniedziałek 15 sierpnia – zespół Strachy na Lachy.

Szczegółowy program imprezy Rybne Dożynki Ustka 2016 znajdziecie TUTAJ.

W niedzielę o godz. 20:00 w usteckim kinie Delfin – spektakl teatralny w reżyserii Stefana Friedmanna “Mężczyzna idealny”. Obsada (wymiennie): Lewińska, Lorska, Cichopek, Milowicz, Kawalec, Dziurman, Ibisz, Damięcki, Ross, Beya-Zaborski, Pręgowski, Kordek. Ceny biletów: 50/ 60 zł.

Rodzicom z dziećmi polecamy godzinną przejażdżkę ciuchcią po Ustce z przewodnikiem. To świetna okazja, by poznać najważniejsze atrakcje turystyczne Ustki i duża frajda dla dzieci. Rejsy ciuchcią po Ustce odbywają się w każdą niedzielę i środę letnich wakacji o godz. 16:00. Start wycieczki na pętli autobusowej (ul. Marynarki Polskiej). Bilety w cenie 10 zł normalny i 8 zł ulgowy do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej Ustka – ul. Marynarki Polskiej 71.

Źródło: ustka.pl

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]