Obiekty noclegowe z miejscowości nadmorskich prześcigają się w określaniu swojego położenia jako bliskiego plaży. Na olbrzymiej ilości stron internetowych obiektów noclegowych znajdujących się nie tylko w Ustce, ale także wzdłuż całego polskiego wybrzeża, możemy znaleźć odmienione na wszelkie sposoby zdanie mówiące o tym, że obiekt oferuje “noclegi blisko morza”. Tylko, że to blisko oznaczać może zarówno fakt usytuowania hotelu 100 metrów od plaży, jak również to, że aby dotrzeć do plaży potrzebujemy na przykład kilkudziesięciominutowego spaceru przez las lub całe miasto.

Przeglądając strony internetowe obiektów noclegowych w polskich miejscowościach nadmorskich aż bije po oczach odmieniane na wszelkie możliwe sposoby zdania sugerujące, że dany hotel, pensjonat czy apartament znajduje się blisko morza czy blisko plaży. Słowa tego typu jak blisko są oczywiście niejednoznaczne. A więc hotel oferujący noclegi blisko plaży, tuż przy plaży, niedaleko plaży lub w sąsiedztwie plaży może znajdować się zarówno 100 metrów jak i 2000 metrów od morza. Bo to, co dla jednego będzie blisko, dla drugiego może być bardzo daleko. Chociaż w tym przypadku trafniejsze by było stwierdzenie, że używając określeń typu “blisko plaży” czy “blisko morza” obiekt nie jest narażony lub jest mniej narażony na oskarżenie o czyn nieuczciwej konkurencji.


Zobacz kilkanaście obiektów noclegowych w Ustce blisko plaży w serwisie → Booking.comZweryfikowane noclegi w Ustce blisko plaży

Noclegi – hotele, pensjonaty, apartamenty, ośrodki w Ustce do 250 m. od plaży (maks. ok. 3-4 min. drogi spacerem do plaży)

 • Columbus Apartamenty, Marynarki Polskiej 4, 76-270 Ustka, www.ustka-apartamenty.pl
 • Pensjonat Oleńka, Generała Mariusza Zaruskiego 1, Ustka, www.pensjonatolenka.ustka.pl
 • Hotel Aleksander, Beniowskiego 2A, 76-200 Ustka, www.hotelaleksander.com.pl
 • Sanatorium Tęcza, ul. Chopina 1/3, 76-270 Ustka, Ustka, www.tecza.tp1.pl
 • Pokoje Gościnne Laguna Ustka, Bolesława Limanowskiego 8, 76-270 Ustka
 • Natura Tour Radość, Bolesława Limanowskiego, 76-270 Ustka
 • Hotel Alga, Chopina 2, 76-270 Ustka, www.hotelalga.pl
 • Villa Red, Żeromskiego 1, 76-270 Ustka www.villa-red.pl
 • Villa Larte, Mickiewicza 19, Ustka, www.villalarte.tp1.pl
 • Pod Lwem. Pokoje gościnne, Kopernika 1, 76-200 Ustka, www.podlwem.ta.pl
 • Pokoje Chopina 10 w Ustce, Chopina 10/1, 76-270 Ustka, www.wczasyustka.pl
 • Pensjonat Monimed, Chopina 14a/1, 76-200 Ustka
 • Pod Rycerzem Ustka, Chopina 14A, Ustka, www.podrycerzem.pl
 • Horizon Ustka, Chopina 16, 76-200 Ustka, www.horizon-ustka.pl
 • Zajazd Dajana, Chopina 9, 76-270 Ustka, www.hotelaleksander.com.pl
 • Fala. Pensjonat, smażalnia ryb, noclegi, 76-270 Ustka; Chopina 9a, Ustka
 • Czarodziejka. Ośrodek wczasowy, Leśna 1B, 76-220 Ustka, www.czarodziejki.com.pl
 • Pomorze. Ośrodek rehabilitacyjno – wypoczynkowy, Tadeusza Kościuszki 15, 76-200 Ustka, www.orwpomorze.pl

Brak twojego obiektu w spisie? Znalazłeś błąd? Dodaj swój obiekt / popraw błąd dodając komentarz poniżej tekstu.


Noclegi 350 metrów od plaży, ale mierzone “na oko”

Często spotykamy, że zarówno w ogłoszeniach jak i na stronach internetowych obiektów noclegowych podana jest dokładna odległość od plaży czy brzegu morza. Niestety zdarza się nagminnie, że podawana odległość od plaży jest zdecydowanie zaniżana. Sugerowana przez właścicieli hoteli czy pensjonatów odległość okazuje się w rzeczywistości półtora czy dwa razy większa od deklarowanej na stronach internetowych. 350 metrów to często około kilometra. Jeśli więc wykupimy apartament 350 metrów od plaży a idziemy do niej ponad 10 minut, to nie oznacza, że nad Bałtykiem czas płynie szybciej, albo że my chodzimy wolniej. Najprawdopodobniej zostaliśmy oszukani przez właściciela apartamentu co do rzeczywistej odległości od plaży. Jedynym tak naprawdę sensownym rozwiązaniem, który pozwoli nam nie zostać oszukanym jest za każdym razem sprawdzanie faktycznej odległości od plaży, choćby przy użyciu map firmy Google, na których możemy wygodnie sprawdzić nie tylko rzeczywistą odległość danego hotelu czy apartamentu od morza, ale także najwygodniejszą czy najszybszą drogę.

Noclegi w Ustce blisko plaży” – czyli język marketingowy

Położenie hotelu czy pensjonatu blisko morza czy blisko plaży jest jedną z najważniejszych rzeczy, które decydują o wstępnym zainteresowaniu ofertą danego obiektu. Nie dziwi więc fakt, że każdy obiekt z Ustki (czy innych miejscowości położonych blisko morza) chciałby być kojarzony z dogodną lokalizacją przy plaży. Nie dziwi więc także to, że nawet obiekty mocno oddalone od morza pozycjonują się w wyszukiwarce Google na takie frazy jak “noclegi w Ustce blisko plaży”, “noclegi Ustka przy plaży”, “noclegi blisko plaży w Ustce”.

 

[Głosów: 1   Average: 5/5]